Klaus: Sudetské nároky lze řešit individuálně

Klaus: Sudetské nároky lze řešit individuálně zdroj: Dontyoubelievethehype.com

22. 2. 2013, 10:28 | Jaroslav Srna

stalo se 22. února 1994 90. léta

Bonn – Premiér Klaus připustil ve včerejším vydání vlivného německého deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung možnost individuálních řešení sudetoněmeckých problémů.

Zatímco kolektivní řešení pro českou vládu nadále podle Klause v úvahu nepřichází, určitou možnost vyřešení této otázky vidí premiér „v indiiduální rovině“.

„Česká vláda trvá na svém ne kolektivním diskusím kolem sudetoněmeckých problémů.“ řekl Klaus v rozhovoru pro německý list.

Bavorská CSU, která zatupuje zájmy sudetských Němců, reagovala na Klausovy výroky tiskovým prohlášením nazvaným „Tak ne, pane Klausi!“, v němž novou Klausovu koncepci označuje za libozvučné formulace, jež se při bližším pohledu rozplynou ve vzduchu. Ve svém prohlášení CSU uvedla, že sice vítá snahu premiéra Klause znovu oživit ochlazené německo-české vztahy, ale odmítá „bagatelizaci existujících problémů“.

Za nevěrohodnou a rozpornou označil Klausovu iniciativu i tiskový mluvčí landsmanšaftu Konrad Badenheuer

Zdroj: MF Dnes, 22. února 1994, str. 1

Témata: Klaus, Sudetští Němci

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 28. 2. 2021, včera měl(a) svátek Alexandr

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt