Organizátor podvodů v Bingu na Nově je stále na útěku

Organizátor podvodů v Bingu na Nově je stále na útěku zdroj: TV Bingo

14. 2. 2013, 21:20 | Tomáš Starý

stalo se 14. února 1996 90. léta

Praha – Vyšetřovatelům podvodů ve hře Nová šance, kterou jako součást TV Binga vysílala loni na podzim televize Nova, se stále nedaří dopadnou přímé organizátory machinací. Při těch vyhrávali falešní hráči a na předem určená čísla až milionové částky.

Mluvčí městského státního zastupitelství v Praze Slavomír Novák uvedl, že policie za tyto podvody stíhá devět osob. Podle něho jde pouze o distributory, kteří do Nové šance hráče najímali. Avšak s počítačovým programem, který manipulaci s výběrem čísel zajišťoval, nemají podle Nováka zřejmě nic společného.

„Celkem pět lidí je nyní ve vazbě. Minulý týden jsme jednoho podezřelého propustili,“ řekl Novák. V lednu bylo zahájeno stíhání i proti jedné osobě, která je spojena přímo s organizací podvodů. „Tento člověk se ovšem zatím skrývá.“ dodal Novák.

Reklama na TV Bingo

Kriminalisté rovněž pokračují ve vyslýchání desítek svědků, kteří v Bingu falešně vyhrávali. Většinou podvodně získané výhry však museli druhý den odevzdat svým zprostředkovatelům. K průběhu vyšetřování se však policisté odmítají i nadále vyjadřovat.

Křištálová kouleVěštecká koule

Kriminalisté zjistí, že hlavními organizátory milionových podvodů byly dvě osoby. Až v roce 2001 se podaří zatknout jednoho z podvodníků – Romana Hejdu – a v roce 2004 soud vynese za podvody konečné rozsudky.

Šest obžalovaných odejde ze soudní síně s dvouletými podmínkami, sedmému Pavlu Fantyšovi, který bude v té době stále na útěku, vyměří pět let nepodmíněně ve věznici s ostrahou. Celkem Fantyš s Hejdou vyinkasovali ve zmanipulované soutěži téměř 27 milionů korun.

Pavla Fantyše se ale do roku 2013 nepodaří vypátrat.

Moderátor soutěže Jan Rosák o podvodu neměl tušení. „Přísahám, že já jsem v tom prsty neměl. Nejel jsem v tom. Policie pak zjišťovala, jestli jsem něco v průběhu hry pozoroval. Samozřejmě, že ne!“ bude vzpomínat v roce 2011. „Když se to provalilo, začaly mi chodit dopisy, kde mě lidé titulovali grázlem a dalšími hanlivými slovy,“ dodá Rosák.

Zdroj: MF Dnes, 14. února 1996, str. 3, zpravy.idnes.cz, zpravy.idnes.cz, www.ahaonline.cz, aplikace.policie.cz

Témata: Bingo, Jan Rosák, loterie, podvod, soutěž, TV NOVA

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • Za celym timto systemem

    verka, 15. 2. 2013 13:15

    Reagovat

    Za celym timto systemem je babba tutovka. Ted je na ostrovech a smeje se ;)

Sobota 18. 9. 2021, včera měl(a) svátek Naděžda

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt