Nezaměstnanost je nejvyšší za poslední dva roky, práci hledá 457 tisíc lidí

Nezaměstnanost je nejvyšší za poslední dva roky, práci hledá 457 tisíc lidí zdroj: SXC.hu, Mattox

16. 2. 2015, 5:23 | PR článek

stalo se 16. února 2009 21. století

I přes postupně se zlepšující ekonomickou situaci v Česku není příliš co slavit. Míra nezaměstnanosti totiž stále roste, v lednu poskočila na 7,9 % z prosincových 7,7 %.

Nepříznivý vývoj odpovídá odhadům ekonomů, přestože na jaře nezaměstnanost kvůli zahájení sezónních prací obvykle klesá.

Česko si ale i tak v rámci zemí Evropské unie drží pátou nejnižší nezaměstnanost.

„Obvykle na začátku jara nezaměstnanost rychle klesá s tím, jak se rozbíhají práce na stavbách a v cestovním ruchu. Letos ale převážilo propouštění v průmyslu související s poklesem zakázek a recesí v eurozóně,” uvedl ekonom David Marek.

K 31. lednu evidovaly úřady práce celkem 456 726 osob, což je o 7 814 osob více než na konci prosince. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2008 vzrostl celkový počet nezaměstnaných o 140 608. V průměru nyní na jedno místo v nabídce připadá osm uchazečů.

Nabídka práce a pracovní místa pro odborníky – experis.cz

Postihla i vás ekonomická krize a jste momentálně bez práce? Na pracovním portálu Experis najdete i přes nepříznivou situaci na trhu stovky volných pracovních pozic pro odborníky.

Největší zájem je o odborníky a klíčové specialisty pro oblasti informačních technologií, inženýringu, financí a účetnictví, zdravotnictví a manažerských pozic. Naleznete zde spoustu nabídek práce a to na částečný i plný úvazek.

Víte, kam vás vaše současná práce zavede? Přemýšleli jste nad rozvojem své kariéry? Možná je na čase přemýšlet za hranici toho mít jen práci. Vytvoříme pro vás kariérní plán, abychom vás dostali rychle tam, kam chcete. Potom pro vás najdeme práci, která vás přímo spojí s vaší skvělou budoucností.

Nezaměstnanost neroste jen v Česku

Rostoucí nezaměstnanost postihla prakticky celou Evropskou unii a zejména USA. V EU dosáhla lednová míra nezaměstnanosti 8,6 %, v eurozóně dokonce 9,2 %. Ve Spojených státech je nezaměstnanost nejvyšší od roku 1983.

V Rusku je podle údajů ministerstva zdravotnictví a sociálního rozvoje 2,2 miliónu lidí bez práce, což je o 951 tisíc více než loni v září. Podle statistiků, kteří používají mezinárodní metodiku výpočtů, je více než 6,4 miliónu Rusů nezaměstnaných.

Zdroj: www.mpsv.cz, aktualne.centrum.cz, byznys.ihned.cz

Témata: nezaměstnanost, práce, recese

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 28. 7. 2017, včera měl(a) svátek Věroslav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt