Romové napadli skinheada a jsou obviněni z rasově motivovaného útoku

Romové napadli skinheada a jsou obviněni z rasově motivovaného útoku zdroj: 23creativeideas.blogspot.com

16. 4. 2013, 18:04 | Tomáš Starý

stalo se 16. dubna 1996 90. léta

Břeclav – Tři Romy, kteří jsou podezřelí, že koncem minulého týdne napadli dva skinheady, obvinil vyšetřovatel z rasově motivovaného útoku.

„Mladíci napadli dopoledne u břeclavského nádraží devatenáctiletého skinheada, kterého pěstmi a kopanci povalili na zem,“ řekla policejní mluvčí Jaroslava Vitásková. Romové pak napadli skina, ještě dopoledne, když šel po ulici s kamarádem.

„Tentokrát zaútočili i kabelem. Napadení nakonec utekli do domu, před nímž se začali shromažďovat Romové.“ Vážnějšímu konfliktu zabránili policisté.

Romové byli kromě trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení obviněni také z výtržnictví. Jeden z nich je podezřelý rovněž z útoku na veřejného činitele, protože policistům nadával.

Zdroj: MF Dnes, 16. dubna 1996

Témata: násilí, Romové, skinheadi

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • DOBŘE UDĚLALY ROMÁCI CO

  DAVID HORVÁTH, 24. 4. 2014 9:05

  Reagovat

  DOBŘE UDĚLALY ROMÁCI CO STAKOVÝMA VOLOMA KTEŘÍ PROPAGUJÍ RASISMUS TÍM ŽE SY TU HLAVU VYHOLÝ A OBLÍKNOU SY BOMBRA CANADY ČERNÝ KALHOTY A MYSLÍ SY ŽE JSOU SAMOZVANÍ SOUDCI ,JEN TAK DÁL JEN JE MLAT TE ROMÁCI,ONI JSOU MNOHEM HORŠÍ PÁČ TI VOLOVÉ SE ŘEZAJÍ SAMY MEZI SEBOU VRAŽDĚJÍ ZNÁSILNUJÍ OKRÁDAJÍ

  • Ty zmrde ty si

   BFLMPSVZ, 29. 5. 2014 12:29

   Reagovat

   Ty zmrde ty si myslíš že cígáni a jiný takový hovna se mezi sebou nervou? Jo souhlasím že my skiny se taky perem mezi sebou a to kvůli tomu co si myslíme a ty sem píšeš že propagují rasismus, ano propagují ale ne všichni jsou i skinheadi černoši.
   A nauč se psát: bombra- bombera, sy- si,samy- sami….
   A ještě si projdi náš šatník nenosíme jen kanady a černý kalhoty TY NEGROVSKÁ KURVO!!!!!

Pátek 26. 5. 2017, včera měl(a) svátek Viola

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt