Velkou Británii sužují neobvyklá horka

Velkou Británii sužují neobvyklá horka zdroj: Telegraph.co.uk

10. 8. 2010, 13:49 | jaroslavpoks

stalo se 10. srpna 2003 21. století

Kent, Velká Británie – Obyvatelé „uplakané“ Velké Británie odkládají své deštníky a přesunují se na pláže. Poslední dobou se totiž potýkají na svou oblast s velmi horkými dny a teplotami přesahujícími vysoko 35 °C. Dnes dokonce padl teplotní rekord – na jihu ostrova se rtuť teploměru vyšplhala až k 38,5 °C. Tuto teplotu naměřila krátce po poledni britská obdoba českého Klementina, meteorologická stanice Ash ve městě Kent.

Zaznamenaná teplota předčila o 3,3 °C doposud nejvyšší naměřenou teplotu ve Velké Británii z 2. srpna 1990, kdy Brity „potrápilo“ horko s 35,2 °C. Symboličtěji rekord vypadá v zemích používající stupně Fahrenheita. Je to totiž poprvé, kdy ostrovy hlásí teplotu přesahující sto stupňů, konkrétně 101,3 °F. Pro srovnání: Průměrná teplota oblasti pro měsíc srpen činila v roce 2002 22,2 °C, pro rok 2001 nejsou data k dispozici.

Výhledově lze očekávat postupné ochlazení počasí, nicméně teploty by neměly klesnout pod 25 °C. Směrem na sever se pak teploty budou snižovat, místy i pod 20 °C. V Česku pro tento týden očekáváme teploty v rozmezí 25–28 °C, na JV ojediněle až 30 °C.

Zdroj: Metoffice.gov.uk, MapsGuides.com, WeatherStations.co.uk, Pocasi.divoch.cz, Wikipedia.org

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 22. 3. 2019, včera měl(a) svátek Radek

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt