Bleskově: Kněžna Ludmila zardoušena!

Bleskově: Kněžna Ludmila zardoušena! zdroj: Wikipedia.org

15. 9. 2012, 17:57 | Tadeáš Sedláček

stalo se 15. září 921 starší

Tetín – Hradiště Tetín obchází stín děsivého činu. Dnes zde totiž byla zavražděna místní kněžna Ludmila, vdova po knížeti Bořivojovi a matka již zesnulých knížat Spytihněva a Vratislava.

Po jejich smrti zástupci jednotlivých českých kmenů rozhodli o rozdělení moci mezi kněžku Ludmilu a její snachu Drahomíru. Mezi nimi však vypukl mocenský souboj a spor především o výchovu Drahomířiných synů Václava a Boleslava a o zahraniční směřování knížectví.

Tento boj smutně skončil právě dnes na hradě Tetín. Varjažští vrazi Tunna a Gommon vnikli v ranních hodinách do komnat kněžny, kterou nalezli úplně bezbrannou. K ohavnému činu udušení použili Ludmilin šátek.

Jedna z představitelek přemyslovského státu tak skončila svůj život bez jediné kapky krve a nám nezbývá než doufat, že Tunnu i Gommona postihnou ohně pekelné.

Křištálová kouleVěštecká koule

Po smrti Ludmily se stane Drahomíra regentkou, bude vládnout v zástupu za nezletilého Václava. Ten jí po svém uvedení na trůn na čas vyžene od královského dvora, po čase jí však bude dovoleno vrátit se zpět. V době Václavova zavraždění se bude řadit do řad jeho věrných.

Zdroj: cs.wikipedia.org

Témata: Přemyslovci, sv. Václav

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 9. 7. 2020, včera měl(a) svátek Nora

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt