ČSSD se sloučila s KSČ

ČSSD se sloučila s KSČ zdroj: ČT24.cz

28. 6. 2010, 8:02 | Drahomír Hron

stalo se 28. června 1948 ½ 20. stol.

Praha – Včera se Československá sociální demokracie oficiálně sloučila s Komunistickou stranou Československa. Víme, že zásnubní tanečky obou stran probíhají již delší dobu, ikdyž něco podobného se dalo čekat od doby, kdy se ČSSD nepřidala k hromadné demisi ministrů NSS a DS, čímž zmařila vynucený pád vlády Klementa Gottwalda a umožnila mu chybějící ministry doplnit spolehlivými spolupracovníky KSČ, což od ČSSD vnímá zbytek české nekomunistické veřejnosti jako vražení kudly do zad posledním zbytkům svobody a demokracie v Čechách.

Na obhajobu alespoň několika demokraticky smýšlejících lidí z ČSSD je nutné uvést fakt, že někteří vedoucí představitelé této strany odešli v únoru do exilu a minulý měsíc v Londýně ustanovili ústřední výkonný výbor této strany v zahraničí, který sice na vývoj událostí v naší zemi nebude mít žádný vliv, ale lze jej vnímat jako gesto politické zodpovědnosti za vlastní činy.

Co přinesou další měsíce, možná i roky, těžko domyslet. Demokrati zatím věří, že naši levicově založení spoluobčané brzy vystřízliví ze svého rudého opojení a tento zlý sen, který pro mnohé vedoucí úloha KSČ představuje, navždy zmizí v propadlišti dějin.

Témata: ČSSD, komunismus, KSČ

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 31. 10. 2020, včera měl(a) svátek Tadeáš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt