CzechTek se blíží ke konci, policie již zasáhla

CzechTek se blíží ke konci, policie již zasáhla zdroj: Marigold.cz

30. 7. 2011, 15:39 | jaroslavpoks

stalo se 30. července 2005 21. století

Mlýnec, Tachovsko – Po komplikovaném začátku festivalu bylo dnes podáno první trestní oznámení v rámci CzechTeku, konkrétně majiteli přilehlých pozemků k místu, kde se nacházejí hlasité soundsystémy a ke kterému proudí stovky lidí. Policie, které byla akce trnem v oku již od zahájení, tak neváhala a několikatisícový dav násilně rozhenala.

Právo na přístup k pozemku neplatí

Přestože pořadatelé festivalu získali souhlas majitele pozemku k pořádání festivalu, na ostatní, přístupové pozemky nepamatovali. Podle právnických názorů se právo na přístup k pozemku nemůže vztahovat na přesuny takového počtu lidí. Vlastníci pozemků tak dopoledne podali trestní oznámení. Policie byla proto nucena akci ukončit pomocí jakýchkoliv dostupných prostředků.

Teknaři neuposlechli výzvu policie

Před čtvrtou hodinou vyzvali policisté podle svých slov všechny přítomné, aby místo opustili. Pokyn pro odchod však nebyl vyslyšen. Podle přítomných jej přes hlasitou hudbu nikdo nezaznamenal. Ve čtyři hodiny tak policisté použili k rozehnání lidí vodní děla a slzný plyn, vše za přítomnosti těžkooděnců.

Do současné doby odešlo pouze pár set lidí, ostatní odmítají místo opustit.

Křištálová kouleVěštecká koule

Po chladné reakci na první zásah bude kolem půl desáté večerní uskutečněn další zásah, který festival definitivně kolem půlnoci ukončí. Již další den se objeví nespočet protestů proti samotnému zásahu, i proti jednotlivým policejním zákrokům, které měly být příliš brutální. Ze zásahu se objeví policií pořízené videozáznamy, které prokáží mimo jiné výzvu policie k opuštění pozemku.

Zdroj: Idnes.cz, Wikipedia.org

Témata: CzechTek, policie

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Proč sem dáváte video,

  Radši Anonym;), 16. 3. 2012 0:01

  Reagovat

  Proč sem dáváte video, které natočila policie? (které je velmi neobjektivní) Proč sem nedáte video, kde BEZDŮVODNĚ policisté zkopali a zmlátili obušky člověka, který jen procházel?! (viz obrázek ke článku) Existuje tady vubec nějaká spravedlnost?…Lidi tam jezdili,aby se pobavili a ne proto, aby dělali problémy…

 • Na záběrech vidíte dav

  Bob, 21. 6. 2012 17:19

  Reagovat

  Na záběrech vidíte dav porušující zákon a argumentujete jednotlivostí? To je opravdu směšné

Neděle 5. 4. 2020, včera měl(a) svátek Ivana

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt