David Rath nevylučuje, že by po volbách přijal křeslo ministra zdravotnictví

David Rath nevylučuje, že by po volbách přijal křeslo ministra zdravotnictví zdroj: Euro.e15.cz

16. 3. 2013, 21:20 | Jakub Hájek

stalo se 16. března 1996 90. léta

Praha – Předseda Lékařského odborového klubu David Rath, který je volebním lídrem Svobodných demokratů – Liberální strany národně sociální ve východních Čechách, připouští, že by za určitých podmínek přijal po volbách křeslo ministra zdravotnictví.

Ve vládě by však nechtěl být osamocen, a proto přijetí této funkce podmiňuje tím, že SD-LSNS získá v kabinetu více křesel.

„Pokud by strana ve volbách uspěla a stala by se součástí příští vládní koalice, bude si nárokovat křeslo ministra zdravotnictví, zahraničních věcí a ekologie,“ řekl včera Rath, který však zatím sám členem strany není. Až dosud Rath hovořil spíše o tom, že by v případě volebního úspěchu chtěl stanout v čele zdravotního výboru v parlamentu.

Rathovu stranu jako svého favorita pro jarní volby do Poslanecké sněmovny uvádějí nejvýše 4 % dotázaných, zatímco pro vstup do parlamentu strana potřebuje získat alespoň 5 %.

Křištálová kouleVěštecká koule

Svobodní demokraté-LSNS získají ve volbách v roce 1996 „pouhých“ 124 165 hlasů, tedy 2,05 % a nedostanou se tak do Poslanecké sněmovny. David Rath se ovšem ministrem zdravotnictví nakonec skutečně stane – v roce 2005 v Paroubkově vládě.

Zdroj: MF Dnes, 16. března 1996, str. 2, volby.cz, cs.wikipedia.org

Témata: David Rath, ministerstvo zdravotnictví, ministr, volby

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt