David Rath: Udělám vše proto, aby se Paroubek stal prezidentem

David Rath: Udělám vše proto, aby se Paroubek stal prezidentem zdroj: Rathdavid.cz

2. 2. 2013, 5:23 | Jakub Hájek

stalo se 2. února 2009 21. století

Praha – Středočeský hejtman David Rath se v rozhovoru pro Právo přiznal, že by rád viděl v roce 2013 Jiřího Paroubka na Pražském hradě. A hodlá pro to udělat maximum.

Na otázku redaktora, zda neuvažuje do budoucna o postu šéfa ČSSD odpověděl:

„Mám trošku jiný cíl, plán. Udělat vše pro to, aby za čtyři roky ČSSD uspěla a měla svého prezidenta. A tím prezidentem byl Jiří Paroubek. A to si myslím, že je takový hezký cíl, nad kterým hodně přemýšlím. A docela bych rád, vedle toho, že se musím starat o kraj, začít cílevědomě pracovat na tom, aby soc. dem. uspěla se svým kandidátem a tím kandidátem byl Jiří Paroubek.“

Paroubka Rathova úvaha těší, ale o kandidatuře zatím neuvažuje. „Pokud zvítězí ČSSD v příštích volbách do Sněmovny a pokud se stanu premiérem a pokud budu úspěšným premiérem, tak mohu o tom někdy za tři, čtyři roky uvažovat,“ sdělil Neaktualitám Jiří Paroubek.

Předseda ČSSD má ale jasno v tom, jak by měl být volen příští prezident. „Myslím, že sociální demokracie vždy dávala přednost přímé, dvoukolové volbě,“ dodal.

O Jiřím Paroubkovi jako možném příštím prezidentovi se již nějaký čas spekuluje. Obava zaznívá především z úst představitelů ODS. „Já se toho bojím. Mám pocit, že začínáme být rizikovým, ohroženým druhem. Aby stejně jako dnes oranžovo-rudé kraje proboha nebyl za dva roky oranžovo-rudý Senát. A to je zatraceně rizikové pro budoucí prezidentskou většinu v roce 2013,“ varoval v prosinci pražský primátor Pavel Bém, který na kongresu prohrál boj o šéfa ODS.

Křištálová kouleVěštecká koule

Strašák „Paroubek prezidentem“ se stane jedním z předvolebních témat v roce 2010. Vznikne petice „Nechceme Paroubka prezidentem“ za kterou bude stát mělnická ODS, respektive náměstek ministryně zdravotnictví a kandidát do Poslanecké sněmovny Marek Šnajdr.

„Jsem bytostně přesvědčen o tom, že výsledek voleb neurčuje jen složení vlády, ale významným způsobem ovlivní i to, kdo bude prezidentem,“ bude vysvětlovat Šnajdr, který je znám svými slovními přestřelkami s Davidem Rathem.

Jiří Paroubek ihned po vyhlášení výsledků voleb v květnu 2010 rezignuje na post předsedy ČSSD, kterou později úplně opustí. V listopadu 2011 se stane předsedou nově vzniklé strany „Národní socialisté – levice 21. století“.

V první přímé prezidentské volbě v roce 2013 bude Jiří Paroubek otevřeně podporovat Miloše Zemana, ten se nakonec prezidentem skutečně stane.

Zdroj: www.novinky.cz, zpravy.idnes.cz, www.novinky.cz, www.tyden.cz

Témata: David Rath, Jiří Paroubek, Marek Šnajdr, Miloš Zeman, Pavel Bém, prezident, prezidentské volby

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Davide, nějak ti ty

  michal, 2. 2. 2013 20:01

  Reagovat

  Davide, nějak ti ty plány nevyšly co :-D

 • "a Rath za mřížemi"

  stygis, 8. 2. 2013 9:44

  Reagovat

  “a Rath za mřížemi” by mohlo ještě být v kouli:)

Úterý 27. 10. 2020, včera měl(a) svátek Erik

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt