Emigrant Ota Šik bude přednášet Sudeťákům

Emigrant Ota Šik bude přednášet Sudeťákům zdroj: Blog.idnes.cz

6. 3. 2013, 20:18 | Tomáš Starý

stalo se 6. března 1970 70. léta

Frankfurt nad Mohanem – Tisková služba Neue Kommentare, která vychází ve Frankfurtu nad Mohanem, uveřejnila zprávu, že československý emigrant Ota Šik bude přednášet na jarním politickém semináři sudeťácké organizace Seliger-Gemeinde.

Tato sociálně demokratická organizace velmi úzce spolupracuje s revanšistickým sudetoněmeckým lansmanšaftem. Jedním z vedoucích představitelů Seliger-Gemeinde je Almar Reitzner, který před třemi měsíci na zasedání tzv. spolkového shromáždění sudetoněmeckého landsmanšaftu tvrdil, že „skutečnou vinu za zničení Lidic měl dr. Eduard Beneš.“

Ještě loni byl Ota šik zván na shromáždění vlivných průmyslových kruhů v různých západoevropských zemích. Zájem o něj však upadl, a tak se musí spokojit s osvětovou prací mezí revanšisty. Za své útoky proti ČSSR má zřejmě už předem zajištěn úspěch. Bude se cítit jako mezi svými.

Cesty emigrantů bývají podivné, cesta emigranta Oty Šika je však přímo otřesná. Vedení Seliger-Gemeinde prý platí za jednu přednášku 500 marek.

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: ekonomie, Ota Šik, Sudetští Němci

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 20. 10. 2020, včera měl(a) svátek Michaela

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt