Havel si při státní návštěvě Thajska zlomil žebro

Havel si při státní návštěvě Thajska zlomil žebro zdroj: Wikipedia.org

16. 2. 2013, 11:30 | Jakub Hájek

stalo se 16. února 1994 90. léta

Praha – Prezident Václav Havel si ve středu v noci na závěr své návštěvy v Thajsku zlomil žebro, když uklouzl a upadl v koupelně své rezidence v královském paláci v Bangkoku.

Zlomeninu žebra včera prokázal rentgenová snímek, sdělil prezidentův mluvčí Ladislav Špaček. Dodal, že zranění není vážné, odmítl ale uvést podrobnosti o tom, jak si je prezident přivodil. Prezidentovo zranění neovlivnilo zbývající program jeho cesty, při níž ještě ve čtvrtek navštívil Kuvajt.

Podle mluvčího bude v souvislosti se zraněním prezidentův program v příštích dnech omezen. Po dobu léčení bude Václav Havel pobývat v soukromí na své chalupě na Hrádečku.

Křištálová kouleVěštecká koule

Prezident Havel bude v příštích letech trávit v nemocnicích stále více času. Už na jaře 1994 skončí v nemocnici se zápalem plic, který se znovu vrátí o dva roky později. V té době bude Havlovi odoperována polovina pravé plíce se zhoubným nádorem. V roce 1998 podstoupí operaci tlustého střeva. Budou následovat opakované záněty průdušek a s tím související problémy s dýcháním.

Zdroj: MF Dnes, 16. února 1994, str. 2

Témata: prezident, Václav Havel, žebra, zranění

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Přeji brské uzravení pane

  Milena, 16. 2. 2013 13:04

  Reagovat

  Přeji brské uzravení pane Prezidente!

 • To má za tu

  Luboš Skuhravý, 16. 2. 2013 16:23

  Reagovat

  To má za tu rozkradenou republiku

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt