Havířov oslaví 20 let svého trvání

Havířov oslaví 20 let svého trvání zdroj: Panoramio.com, pavelcolig

17. 4. 2013, 21:08 | Adam Z.

stalo se 17. dubna 1975 70. léta

Havířov – První město, jež vzniklo v letech socialistické výstavby naší vlasti, oslaví letos dvacet let svého trvání.

O jednotlivých etapách jeho výstavby, jež začala po roce 1949, současném životě i perspektivách dalšího rozvoje hovořili na čtvrteční tiskové konferenci v Praze předseda Městského národního výboru František Vystavěl, předseda MV KSČ Havířov Bartoš a další představitelé města.

Zásluhou obětavé práce kolektivů stavbařů, brigádníků i vlastních občanů vyrůstal Havířov rychle do současné podoby dnešního moderního města, v němž žije na 90 000 občanů. V prvních letech museli občané překonávat mnohé obtíže. Po ulicích a chodnících se nedalo chodit bez gumáků, byl nedostatek obchodů, kulturních zařízení, scházela i další občanská vybavenost.

Tyto problémy již patří řadu let minulosti. Péčí, jež se věnuje službám i životnímu prostředí, se Havířov řadí k předním městům v ČSSR. Věkovým průměrem svých občanů, jenž dosahuje sotva 27 let, je skutečně mladým socialistickým městem horníků a hutníků.

Stranické orgány i městský národní výbor rozpracovaly do podmínek své každodenní činnosti závěry listopadového zasedání ÚV KSČ a řadu přijatých opatření již úspěšně plní. Jsou to zejména opatření rozšiřující styk národního výboru s občany a prohlubující úroveň řídící a koncepční práce jeho orgánů.

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: Havířov, město, výročí

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt