Holešovský nábytek má dobrý zvuk i v zahraničí

Holešovský nábytek má dobrý zvuk i v zahraničí zdroj: Antikbuddha.com

26. 2. 2012, 14:31 | Jiřina Nováková

stalo se 26. února 1966 60. léta

Holešov – Hlavní výrobní náplní dřevopodniku v Holešově na Kroměřížsku je doplňkový nábytek. Při konstrukci křesel, stolků nebo židlí spolupracuje podnik s lékaři, aby nábytek splňoval i zdravotní aspekty.

Holešovský nábytek se vyváží hlavně do Švédska, Švýcarska a Anglie. Velkou předností zdejší výroby je využití dřevního odpadu. Zpracovává se například oddenková kulatina, z níž se získá prvotřídní řezivo. Odpadové dýhy se zpracovávají na dřevolamináty. Roční úspora kvalitního řeziva představuje více než 3500 kubických metrů.

Z odpadu vyrábějí v Holešově i celé interiéry na zakázku a také svojí specialitu – parketové panely o rozměrech 100×25 cm. Tyto panely jsou určeny zejména k náhradě podlah ve starších bytech a kompletace je nenáročná, může je pokládat i neodborník. Plně se osvědčily a podnik  jich ročně vyrobí 25 000 metrů čtverečních .

Na jarních výstavách v Brně předvedou Holešovští nové typy houpacích křesel z dřevolaminátů. Křesla jsou lehká, pohodlná a mají elegantní tvar. Je předpoklad, že tento nábytek najde opět mnoho spokojených zákazníků.

Rudé právo, 26. 2. 1966, str. 2

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: nábytek, podnikání, socialismus

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 3. 4. 2020, včera měl(a) svátek Erika

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt