Jacobs musí stáhnout reklamu z vysílání, podle soudu poškozuje konkurenci

Jacobs musí stáhnout reklamu z vysílání, podle soudu poškozuje konkurenci zdroj: YouTube.com/user/StareReklamy

7. 5. 2013, 20:47 | Jaroslav Srna

stalo se 7. května 1994 90. léta

Praha – Krajský obchodní soud v Praze včera vyhověl žádosti společnosti Tchibo a vydal předběžné opatření proti reklamě na kávu Jacobs.

Společnost Jacobs musí do dvanácti hodin odvolat vysílání své televizní reklamy.

Jde o televizní reklamu, v kterém lidé označují kávu Jacobs jako lepší než jiné výrobky, přičemž jméno kávy Tchibo je několikrát zřetelně vysloveno a zvuk je přerušen pípnutím.

Firma Tchibo požádala o stažená této reklamy z vysílání, protože ji považuje podle vyjádření generálního ředitele Michaela Kraushaare za diskriminující a neférovou. Firma Tchibo však dosud oficiálně nesdělila, zda na Jacobs podala žalobu

Reklamu vysílala Česká televize a Nova od 16. dubna. Reklamní čas v médiích pro firmu Jacobs zprostředkovává agentura Young and Rubican, reklamu pak vyrobila agentura Mertis J. Walter Thompson. Podle vyjádření Evžena Drtiny z Young Rubican však už od 1. května byl tento kontroverzní šot kvůli reakcím, které vyvolal, stažen a nahrazen jiným.

„Reklamu jsme stáhli na žádost agentury Young and Rubican už asi po šesti vysíláních Je to poprvé, co byla podobným způsobem stažena reklama z vysílání České televize,“ uvedl Vít Vojtěch, vedoucí televizních prodejů firmy IP, jehož největším zákazníkem je právě Česká televize.

Zdroj: MF Dnes, 7. května 1994

Témata: káva, reklama, žaloba

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt