Josef Lux se ze zdravotních důvodů vzdává všech politických funkcí

Josef Lux se ze zdravotních důvodů vzdává všech politických funkcí zdroj: Česká televize

24. 9. 2011, 17:09 | Daniel Javorský

stalo se 24. září 1998 90. léta

Praha – Lux tak reaguje na svůj těžký zdravotní stav. Člen poslanecké sněmovny a šéf KDU-ČSL už dlouhodobě bojuje s leukémií a tento boj mu nedovoluje vykonávat svou práci a tak dnešním dnem rezignoval na pozici šéfa Křesťanských demokratů a zbylých exekutivních postů.

Přitom Lux, do letošních volem ministr zemědělství v Klausově i Tošovského vládě (od r. 92 do r.98), byl po volbách Milošem Zemanem navrhován na předsedu vlády, nicméně ostře proti se vyslovila Unie Svobody. Předsedou se tedy stal Miloš Zeman a KDU-ČSL vedená Luxem šla do opozice.

Podle posledních informací Lux boj se smrtelnou leukémií prohrává a v možnosti je i léčba v Americe. Dnešním dnem ale česká politická scéna přichází o důležitou osobu, tedy doufejme na krátko. Sám Lux ve svém prohlášení uvedl, že pokud boj s leukémií vyhraje, vrátí se.

Křištálová kouleVěštecká koule

Bohužel, Josef Lux se nevrátí. Přesně za rok absolvuje v americkém Seattlu, ve státě Washington, nákladnou a těžkou transplantaci kostní dřeně. Operace proběhne úspěšně, nicméně po ní se objeví velké komplikace, kterým Josef Lux o téměř měsíc později podlehne.

Česká politika tak přijde o člověka, který měl dar věcně přispívat do politické diskuse a svým jasným vysvětlením problémů a pragmatickým a logickým přístupem vyčníval nad všemi politiky.

Zemře ve věku 43 let. Pochován bude v Hemži u Chocně

Zdroj: Wikipedia.cz, BListy.cz, Novinky.cz

Témata: Josef Lux, leukémie, nemoc, politik

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 21. 11. 2019, včera měl(a) svátek Nikola

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt