Klaus bude znovu kandidovat na prezidenta, jeho znovuzvolení si přeje většina lidí

Klaus bude znovu kandidovat na prezidenta, jeho znovuzvolení si přeje většina lidí zdroj: Wikipedia.org

28. 2. 2013, 16:38 | Tomáš Starý

stalo se 28. února 2007 21. století

Praha – Prezident Václav Klaus se po zralé úvaze rozhodl, že se bude příští rok znovu ucházet o post prezidenta České republiky. Sdělil to dnes ve svém prohlášení, v den čtvrtého výročí svého prezidentování.

„V okamžiku čtvrtého výročí svého zvolení jsem se po zralé úvaze rozhodl právě teď veřejně sdělit, že jsem připraven i pro druhé funkční období usilovat o funkci prezidenta republiky,“ napsal Klaus v prohlášení.

Klaus chce podle svých slov nadále prosazovat hodnoty, kterým věří a o jejichž správnosti je přesvědčen, jako jsou lidská svoboda, principy demokracie a zájmy České republiky. „Budu dbát o to, abych byl prezidentem všech občanů bez ohledu na jejich politické přesvědčení, prezidentem nadstranickým a respektujícím vůli voličů,“ dodává Klaus.

Prezident je dlouhodobě u české veřejnosti nejdůvěryhodnějším politikem, potvrdil to i poslední průzkum. Podle agentury SC&C si přeje jeho znovuzvolení 67 procent Čechů.

Křištálová kouleVěštecká koule

Václav Klaus skutečně bude v roce 2008 ve třetím kole druhé volby zvolen prezidentem. Skandály okolo nepřímé volby však zapříčiní změnu Ústavy a od roku 2013 si budou občané České republiky volit prezidenta přímo.

Zdroj: www.novinky.cz, zpravy.idnes.cz, zpravy.idnes.cz

Témata: prezident, prezidentské volby, průzkum, Václav Klaus

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 16. 4. 2021, včera měl(a) svátek Anastázie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt