Klesá důvěra lidí v parlament, podle opozice za to může vládní koalice

Klesá důvěra lidí v parlament, podle opozice za to může vládní koalice zdroj: Parlamentnilisty.cz

5. 5. 2012, 7:54 | Jakub Hájek

stalo se 5. května 1993 90. léta

Praha – Důvěra občanů v parlament podle posledního průzkumu Institutu pro výzkum veřejného mínění stále klesá. V dubnu sněmovně důvěřovalo pouze 28 procent respondentů, zatímco v březnu 34 pocent a v únoru 46 procent dotázaných.

Předseda parlamentu Milan Uhde (ODS) míní, že v parlamentu se projevují nejrůznější politické síly a pozorovatel z vnějšku může nabýt dojmu, že jde o marné střetávání jedněch s druhými.

Místopředseda sněmovny Pavel Tollner (KDS) si myslí, že občané stále ještě dost dobře nechápou, k čemu parlament je a že je poněkud zneklidňuje, že v parlamentu je diskuse někdy až příliš vzrušená.

Pokles důvěry občanů v parlament

Pokles důvěry občanů v parlament; Institut pro výzkum veřejného mínění (1993)

Opoziční poslanci z ČSSD a LSU vidí příčiny poklesu důvěry veřejnosti v parlament v prohlubujících se rozporech mezi vládní koalicí a opozicí. Jaroslav Ortman (LB) spatřuje hlavní důvod úpadku prestiže zákonodárného sboru v očích lidí v koalici, která podle něj brání projednávání příslušných otázek.

Zdroj: MF Dnes, 5. května 1993, str. 2

Témata: parlament, průzkum

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • Jedine co muze zachranit

    pritel statu,nepritel zkorumpovane vlady, 13. 5. 2012 16:11

    Reagovat

    Jedine co muze zachranit nasi republiku je defenestrace.nic jineho nepomuze.95 procent lidi je nespokojeno a tech pet procent spokojenych jsou ti skurvysyni nejbohatsi podnikatele plus jejich sluzebnictvo nase posrana vlada ktera dela to co oni si pisknou.zil jsem nejakou dobu v holandsku a nechapu jak je mozne ze tam lide pracuji 4 dny v tydnu po peti hodinach a maji se lepe nez lide u nas kteri makaji od nevidim do nevidim a ziji s huby do huby.pojdte je vyhazet z oken a uvidite ze pristi vlada by si to uz nedovolila.vzdy to pomohlo a pomuze to znovu.a nemejte zadne vycitky ze vuci jejich zvyckanych rodin.oni zkazili zivot tisicu rodin v cr kteri zkrachovali atd.pojdte je vyhazet z oken kurvy!!!!!

Neděle 12. 7. 2020, včera měl(a) svátek Olga

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt