Labská bouda v Krkonoších znovu otevřena

Labská bouda v Krkonoších znovu otevřena zdroj: Wikipedia.org

15. 11. 2011, 22:05 | Jiřina Nováková

stalo se 15. listopadu 1975 70. léta

Horní Mísečky – Horský hotel v Krkonoších, stojící na křižovatce poblíž Labského vodopádu a na okraji Labské louky, zaznamenává dnes svou slávu.

Otevření této moderní devítipatrové budovy, která nese stejný název jako původní hostinec, který vyhořel roku 1965 – Labská bouda, je významnou společenskou událostí. A to zejména pro milovníky zimních sportů a turistiky.

Nejdřív v těchto místech stávala malá budka, která byla později upravena a přizpůsobena pro ubytování návštěvníků. Koncem devatenáctého století byla přestavěna na boudu a během času rozšiřována a přizpůsobena k rekreačním účelům.

Labská bouda leží v nadmořské výšce 1340 metrů, nedaleko města Špindlerův Mlýn. Několik set metrů od boudy se nachází pramen Labe. Vzhledem ke své poloze byla vždy v zimním období významným cílem turistů. Přístupová komunikace vede z obce Horní Mísečky; od obce výše však není povolen vjezd soukromým vozidlům, další možnost- autobusem a pěšky.

Znovuotevření a zprovoznění Labské boudy v moderním pojetí a lepšího komfortu je zcela určitě dobrá investice pro celou společenskou veřejnost. Přejeme hodně návštěvníků a mnoho turistického a sportovního vyžití.

Témata: Krkonoše, otevření, stavba

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 27. 10. 2020, včera měl(a) svátek Erik

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt