Legionáři chtějí zpět svůj majetek, vláda je však proti

Legionáři chtějí zpět svůj majetek, vláda je však proti zdroj: CSOL.cz

18. 3. 2013, 16:01 | Tomáš Starý

stalo se 18. března 1994 90. léta

Praha – Československá obec legionářská požaduje navrácení osmatřiceti objektů, které ji byly zabaveny za druhé světové války a po roce 1945 připadly pod tzv. národní správu. Vláda se však dalšími restitucemi právnických osob odmítá zabývat.

Podle legionářů by navrácení majetku jejich obci bylo obdobou navrácení majetku židovských obcím, s nímž vláda v principu souhlasí. Koalice se však zatím nedohodla na způsobu, jakým má být židovský majetek vracen.

Legionáři soudí, že by vláda při navracení jejich majetku mohla využít zákona o protiprávnosti komunistického režimu, který ji zmocňuje, aby napravila některé křivdy spáchané na odpůrcích komunistického režimu

„K úvahám o restitucích právnických osob se vláda nebude vracet, neboť jde o řetěz souvislostí, který by nikdy neskončil,“ řekl Igor Němec. Podle něho by se tak nikdy nedošlo k absolutní spravedlnosti. „Čas ukáže, že skutečné zlepšení podmínek života může přinést spíš činnost obrácen do budoucnosti,“ dodal Němec.

Zdroj: MF Dnes, 18. března 1994, str. 1

Témata: legionáři, majetek, privatizace

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 5. 3. 2021, včera měl(a) svátek Stela

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt