Lidové milice jsou údernou pěstí strany

Lidové milice jsou údernou pěstí strany zdroj: Simonak.eu

24. 2. 2013, 9:01 | Jiřina Nováková

stalo se 24. února 1973 70. léta

Oslavy dvacátého pátého výročí Vítězného února jsou neoddělitelně spjaty se vznikem Lidových milicí. Staly se údernou pěstí strany a ochranou všeho, co dělnická třída u nás vydobyla.

V jihlavském okrese, jako jedna z prvních, byla ustanovena jednotka LM železničního uzlu ČSD Jihlava. Tvořila se z dělnických kádrů všech služeben jihlavského železničního uzlu a sblížila nejlepší členy strany. Domovem jednotky se stalo Lokomotivní depo v Jihlavě. S jakým nadšením se tato jednotka Lidové milice tvořila, hovoří zakladatelé této jednotky.

” Výzbroj a výstroj byla různorodá, podmínky pro výcvik nikterak ideální. Ve dne v noci jsme měli pohotovost, služby a hlídky, často ihned po skončení směny. To byla dobrovolná a samozřejmá povinnost, které se podřizovali všichni členová LM bez rozdílu věku.

Dny, kdy příslušníci naší jednotky zajišťovali úrodu tehdy se rodící pokrokové vesnice, už nikdo nespočítá. I naše soudružky, příslušnice Lidových milicí, přiložily ruku k dílu všude, kde bylo třeba.

Jednotka LM v Jihlavě plní i dnes úkoly svědomitě. Jsou mezi námi nositelé odznaků Vítečný střelec a Vzorný milicionář, naše jednotka je dobře hodnocena při okresních a krajských cvičeních”, říká soudruh Jan Navrátil z Jihlavy.

Zdroj: Archiv.ucl.cas.cz

Témata: komunismus, KSČ, Lidové milice

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • I komunisti měli své

    MoB, 24. 2. 2013 10:01

    Reagovat

    I komunisti měli své SA… Sice jim nedali tolik ostrého střeliva, aby soudruzi nenapáchali moc škody, ale to mohlo být i tím, že střeliva prostě po válce beztak nebylo. Fuj, ještě že už je to za námi.

Neděle 7. 3. 2021, včera měl(a) svátek Miroslav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt