Miloš Zeman bude objíždět předvolební mítinky s autobusem Zemák

Miloš Zeman bude objíždět předvolební mítinky s autobusem Zemák zdroj: Autobusovenoviny.cz

21. 2. 2013, 12:56 | Tomáš Starý

stalo se 21. února 1996 90. léta

Praha – Výrazným nápisem Zemák turné ’96 bude označen speciálně upravený autobus značky Karosa, s nímž už zanedlouho začne předseda sociálních demokratů Miloš Zeman objíždět republiku a snažit se tak přesvědčit lidi, aby dali v nadcházejících parlamentních volbách jeho straně hlas.

Starší autobus, který ČSSD pořídila zhruba za milion korun, mohl být také pojmenován jako Růženka. Tento návrh však podle zdroje blízkého Lidovému domu nezískal v úzkém vedení sociální demokracie dostatečnou podporu. Zeman a jeho nejbližší spolupracovníci proto dali přednost zkratce Zemák, ze niž se skrývá spojení Zemanova Karosa.

Autobus je zatím celý bílý a v této podobě se rovněž podrobí tuto neděli první zkušební jízdě po východních Čechách. Teprve poté bude celý graficky označen a pomalován červenými a modrými pruhy.

Bez nápisu nezůstane dokonce ani střecha. Podle informací z Lidového domu si tam Zeman přeje napsat větu, který by měla být upozorněním zejména pro předsedu ODS Václava Klause, jenž se bude na některé mítinky své strany dopravovat vrtulníkem. Přesný text ale ČSSD ještě nemá vymyšlen.

zemak

Zeman hodlá autobus pokřtít už příští týden v Pardubicích a první březnový den s ním v Brně zahájí jízdu po jižní Moravě.

Na místa řidičů strana nemusela ani vypisovat žádný konkurs. Zeman se totiž rozhodl svou bezpečnost raději svěřit členům strany, kteří jsou zaměstnáni v Lidovém domě.

Křištálová kouleVěštecká koule

S autobusem Zemák bude Miloš Zeman jezdit po mítincích i před volbami v roce 1998. Později zopakuje úspěch volebního autobusu a bude s podobným jezdit i jako předseda Strany Práv Občanů ZEMANOVCI.

Karosa, vyrobená v roce 1987, po ukončení své politické kariéry poslouží jako zázemí při pořádání festivalů. V roce 2006 pak bude určena k sešrotování. Zajímavého autobusu, který má celkem 15 míst k sezení, kuchyňku a toaletu, se nakonec ujmou obyvatelé slavných jihočeských Hoštic. Technici Strakonické ČSAD STTRANS se postarají o kompletní renovaci. Interiér zůstane zachován, z vnějšku si můžete prohlédnout výjevy ze slavné Troškovy trilogie Slunce seno…, která tuto vesničku proslavila.

Zemák poté bude sloužit k zájezdům zdejšího zemědělského družstva a propagaci vesničky a bude možné si jej pronajmout jako atrakci na nejrůznější firemní akce.

Zdroj: MF Dnes, 21. února 1996, www.autobusovenoviny.cz

Témata: autobus, ČSSD, Karosa, Miloš Zeman, volby

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt