Miroslav Macek uštědřil ministru Rathovi pohlavek

Miroslav Macek uštědřil ministru Rathovi pohlavek zdroj: Zena-in.cz

20. 5. 2013, 21:07 | Jakub Hájek

stalo se 20. května 2006 21. století

Praha – Bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek dnes udeřil ministra zdravotnictví Davida Ratha.

Učinil tak před stovkami svědků na valné hromadě České stomatologické komory, která příznačně zahájila týden zdravotnického neklidu.

David Rath přišel diskutovat na setkání, které měl moderovat právě Macek. Ten těsně před zahájením oznámil, že si musí vyřídit osobní věc. Pak přistoupil zezadu k Rathovi a uštědřil mu pohlavek.

Šokovaný Rath vstal od předsednického stolu, nakročil k odchodu, ale po několika krocích se vrátil. „Pane doktore, vy jste na mě zaútočil zezadu, jste zbabělec,“ řekl. Macek na něj zaútočil pěstmi a Rath se bránil. Po krátké chvíli je od sebe museli odtrhnout.

Lékaři pak Macka ze sálu vypískali.

„Byla to ryze soukromá věc mezi mnou a ministrem Rathem. Nebylo v tom žádné politikum ani to nemělo nic společného s komorou. Mělo to výchovný charakter,“ řekl po incidentu.
Ratha podle svých slov napadl kvůli novinovému rozhovoru, kde jej ministr obvinil z toho, že si vzal svou ženu pro peníze.

„Víte, já ho znal ještě z doby, kdy chodil na každý večírek s jiným děvčetem, které bylo tak zhruba o dvě třetiny mladší, než je on. A byla to skutečně pohledná děvčata. A najednou pak se oženil za ty miliony. Já mu to docela přeju. Někdo miluje duši, někdo miluje tělo, někdo miluje peníze.“
– David Rath, Lidové noviny

ODS se od Mackova chování distancovala, i když má pro něj podle mluvčího strany lidské pochopení.

Zdroj: www.novinky.cz, zpravy.idnes.cz, www.lidovky.cz

Témata: David Rath, facka, Miroslav Macek, zubařství

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • V Postřelmově, kde se

  klondaik, 21. 5. 2013 18:14

  Reagovat

  V Postřelmově, kde se snažil dělat Macek zubařinu, mu PŘED ROKEM 1989 jinak neřekli než “PŠTISTOVKOVÝ” Protože dokud nedostal 500 kč do kapsy, tak zuby neopravil !!!

  • Spořil si na pokutu

   tluchor, 22. 5. 2013 10:17

   Reagovat

   Spořil si na pokutu – to dá rozum ;)

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt