Miroslav Macek zaplatí za pohlavek Rathovi sto tisíc korun

Miroslav Macek zaplatí za pohlavek Rathovi sto tisíc korun zdroj: Radio.cz, Zdeněk Vališ

17. 2. 2013, 7:07 | Michal Karas

stalo se 17. února 2009 21. století

Praha, ČR – Miroslav Macek má zaplatit Davidku Rathovi 100 000 Kč za pohlavek, který obdržel bývalý ministr zdravotnictví na sjezdu stomatologů v květnu 2006.

Verdikt je pravomocný a ani jedna strana se proti němu neodvolá. Kromě peněžní náhrady se musí Macek Rathovi veřejně omluvit.

Bývalý poslanec za ODS a federální ministr práce a sociálních věcí Miroslav Macek uštědřil tehdejšímu ministru zdravotnictví Davidu Rathovi pohlavek. Stalo se tak 20. května 2006 na mimořádné valné hromadě České stomatologické komory. Macek před napadením ministra řekl, že si musí vyřídit svoji soukromou věc. Poté se přišel k Rathovi, který seděl zády k němu a bouchl ho silně do hlavy. Poté Macek sdělil, že ministr byl předem varován a že si to zaslouží.

Následně Rath vstal a měl se na odchodu, poté si ale vše rozmyslel a rozhodl se s Mackem o události pohovořit. „Pane doktore, tady situaci řešit nebudeme. Napadl jste mě surově zezadu. Proč jste se mi nepostavil jako chlap? Vy jste zbabělec!“ pronesl David Rath a následovala krátká bitka mezi oběma muži, která byla vzápětí přerušena jejich odtáhnutím. Macek poté opustil sál. Ratha prý udeřil kvůli tomu, že se prý oženil pro peníze.

Rozhodnutí soudu je pravomocné a ani jedna ze stran nehodlá podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Macek navíc musí zaplatit Rathovi dalších téměř 35 tisíc za soudní výlohy.

Pohlavek Davidu Rathovi

Soud první instance loni v březnu rozhodl, že se má Macek Rathovi za pohlavek omluvit, zároveň však odmítl Rathův požadavek na miliónové odškodné, neboť Rath prý neutrpěl žádnou závažnou újmu. Nynější hejtman se proti tomuto verdiktu odvolal k vrchnímu soudu.

Během odvolacího řízení však Rath snížil částku, již požadoval za kompenzaci, z miliónu na 250 tisíc. „Chápu, že Macek bude muset vynaložit nemalé peníze na inzerci, v rámci níž má prezentovat svou omluvu, a to v hlavním vysílacím čase na televizi Nova nebo v České televizi,“ dodal k tomu Rathův právník Mach.

David Rath se sice vynesení rozsudku neúčastnil, jeho advokát neskrýval nadšení. Miroslav Macek komentoval verdikt soudu, že pravdu má vždy manželka a soud.

[poll id=”91″]

Zdroj: www.novinky.cz, cs.wikipedia.org

Témata: David Rath, Miroslav Macek, soud

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 31. 10. 2020, včera měl(a) svátek Tadeáš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt