Možná přijde i kouzelník. Návrat přinesl zábavy jako tabáku na dobrou fajfku

Možná přijde i kouzelník. Návrat přinesl zábavy jako tabáku na dobrou fajfku zdroj: Ceskatelevize.cz

25. 5. 2013, 20:14 | Adam Z.

stalo se 25. května 1988 80. léta

Praha – Tak se nám vrátil na obrazovku kouzelník. Přesněji řečeno pořad pražské hlavní redakce zábavy Možná přijde i kouzelník.

Upřímně řečeno – bylo již načase. Protože v posledním období jsme pod různými hlavičkami slibujícími zábavu viděli mnoho trápení.

Kouzelník se tedy vrátil (a opět nepřišel) a nebyla to sice bomba z čistého nebe jako poprvé před zhruba pěti lety, ale zábavy přinesl jako tabáku na dobrou fajfku. Byla tu většina disciplín, jež dokáží podráždit bránici – parodie, ironie, nadsázka, gagy…

Pojedenácté nás uvítal úspěšný „autor“ Jiří Lábus, aby se svými kolegy Oldřichem Kaiserem a Jiřím Kornem předal sedm Zlatých Fanoušů – ocenění pro nejvýraznější „osvěžovače“ předešlých deseti večerů.

Zdařilý byl hned úvod, ve kterém skupina UNO po svém parodovala stereotypní choreografii a výkony Baletu Čs. televize. Parodie to byla tak dokonalá, že někomu mohla i uniknout.

Zlatí Fanoušové jsou v dobrých rukou. Ivan Mládek nám dokázal, že kolik umíš řečí, tolikrát jsi komikem.

Objev Kouzelníka Jaroslava Hanušová se sešla ke spolupráci s mužem mnoha tváří Zdeňkem Srstkou, aby prokázali plytkost kýčovitých šlágrů (viz Čau, lásko), neboť je léta letoucí známo, že k podobným „hitům“ patří především notná dávka nadhledu (např. Jen pro ten dnešní den nebo Ach, ta láska nebeská).

Zkrátka, byl to žádoucí návrat, všichni byli milí, jen Helena Vondráčková to vzala příliš doopravdy. Přejme si, aby slib Možná přijde i kouzelník svítil na našich obrazovkách častěji. Jeho nenaplnění rádi odpustíme.

Zdroj: Rudé právo – archiv.ucl.cas.cz

Témata: televize, zábava

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • To byl dobrý

  Autor, 29. 8. 2014 16:46

  Reagovat

  To byl dobrý pořad

 • Ich habe taky fofr.

  hellouboys, 5. 6. 2017 18:05

  Reagovat

  Ich habe taky fofr. Jako main fotr…

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt