Na novém letišti Praha–Ruzyně byl zahájen provoz

Na novém letišti Praha–Ruzyně byl zahájen provoz zdroj: IZdoprava.cz

5. 4. 2012, 13:46 | Sylva Burgertová

stalo se 5. dubna 1937 ½ 20. stol.

Praha – Přesně v 9:00 zde přistál letoun DC-2 Československých státních aerolinií který měl trasu na lince Piešťany–Zlín–Brno–Praha.

O hodinu později zde přistál letoun francouzské společnosti Air France na lince Vídeň – Drážďany. Letiště patří k jednomu z nejmodernějších v Evropě, jsou zde dvě zpevněné travnaté dráhy, vybavené zapuštěnými světelnými návěstidly.

Letiště se stavělo od roku 1933 na pláni pojmenované Dlouhá míle a zaujímá plochu 80 ha. Konstrukci budovy navrhoval architekt Adolf Benš, doprovodné budovy potom Kamil Roškot.

Stavělo se hlavně z nedostačující kapacity původního letiště Praha – Kbely. Z tohoto se také na Ruzyni přemístí veškerá civilní letecká doprava a v Kbelích zůstane pouze vojenský letecký provoz.

Křištálová kouleVěštecká koule

Díky velkému rozvoji techniky a letecké dopravy se letiště velice brzy rozroste na trojnásobek své plochy a travnaté dráhy budou postupně nahrazovat betonové.

Zdroj: Ceskatelevize.cz

Témata: létání, letiště, otevření, zahájení

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 2. 12. 2020, včera měl(a) svátek Iva

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt