Na schůze kouření nepatří!

Na schůze kouření nepatří! zdroj: Sxc.hu

24. 3. 2013, 20:49 | Adam Z.

stalo se 24. března 1978 70. léta

„Někdo má rád vdolky, jiný zase – fajfku,“ říkával náš děda, když ho babička hubovala, že je ve světnici jak v udírně. Prostě každý máme pro něco nějakou slabost. Ale ta kuřácká mnohdy hraničí až se sobeckostí.

Co jsou platné statistiky, letáčky a brožury o tom, jak kouření škodí zdraví, jaké nemoci způsobuje a podporuje. „Kuřák zůstane kuřákem,“ napsal jeden čtenář v dopise, kde si stěžoval na „orgán ČSD“, že mu dal pokutu za kouření na schůdcích vagónu vlaku, v němž byl zákaz kouření.

Jiní zase upozorňují na případy: Přijdete do ordinace k lékaři a on kouří, sedíte ve zdravotnické komisi, která projednává boj proti kouření, a ono se tam kouří. Anebo si postěžoval soudruh, že byl kritizován za neúčast na veřejné schůzi s poslancem. Jeho důvody, že nesnáší kouř a tam kouří i soudruh poslanec, prý jsou „bezpředmětné a malicherné“.

Ať si kuřáci kouří, ať si ničí své zdraví – i když nakonec skončí u lékaře nebo v nemocnici a na jejich léčení budeme doplácet všichni – ale proč ho ničí druhým? Proč mají dýchat lidé kolem nich, nemocní i zdraví, vzduch prosycený nikotinem?

Nemohli by krotit tu svou kuřáckou vášeň alespoň tam, kam kouření vůbec nepatří – na schůzích, poradách apod.? Prostě mít více ohledu ke svému okolí, svým spolupracovníkům. Vždyť i oni mají své „slabůstky“, například třeba pro ten čistý vzduch, který ještě nikomu neublížil.

Zdroj: Rudé právo – archiv.ucl.cas.cz

Témata: kouření, zdraví

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 7. 4. 2020, včera měl(a) svátek Vendula

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt