Náš lid slaví 55. narozeniny prezidenta Klementa Gottwalda

Náš lid slaví 55. narozeniny prezidenta Klementa Gottwalda zdroj: USTRCR.cz

23. 11. 2012, 21:09 | Adam Z.

stalo se 23. listopadu 1951 50. léta

Velikými dny žije všechen lid naší vlasti. Všichni čeští a slovenští pracující slaví 55. narozeniny svého milovaného prezidenta soudruha Klementa Gottwalda. Svou lásku a věrnost drahému prezidentovi projevuje náš lid prací pro šťastnou budoucnost, pro socialismus, pro trvalý mír.

Narozeniny soudruha Klementa Gottwalda staly se pro pracující lid měst i venkova významným dnem, k němuž se rozhodl dobýt nových velikých vítězství na poli práce, na poli budování socialismu.

Tisíce havířů, hutníků, kováků, stavařů, textilaček a techniků, tisíce rolníků, pracovníků strojních stanic a státních statků, stovky dílen a závodů, pracující lid ze všech pracovišť nadšeně a s velikou pílí plní úkoly třetího roku pětiletky.

Z mnoha závodů a dílen hlásí splnění svých závazků na počest narozenin milovaného prezidenta republiky. Oznamují uzavírání nových závazků.

Spontánně, velikými činy vyjadřuje náš lid své nejvřelejší city, svou nezměrnou lásku k soudruhu Klementu Gottwaldovi.

Rudé právo, 23. 11. 1951, str. 1

Zdroj: Rudé právo – archiv.ucl.cas.cz

Témata: Klement Gottwald, narozeniny, Rudé Právo, výročí

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 4. 4. 2020, včera měl(a) svátek Richard

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt