Odstartovala „akce P“, likvidace řeckokatolické církve

Odstartovala „akce P“, likvidace řeckokatolické církve zdroj: Kosovo.net

28. 4. 2011, 9:33 | prezdivka

stalo se 28. dubna 1950 50. léta

Prešov – Dnešním dnem komunistická strana zahajuje tzv. “akci P”, což je krycí název pro likvidaci řeckokatolické církve.

Řeckokatolická církev je ode dnešního dne postavena mimo zákon a v následujících dnech se bude usilovat o její úplný zánik. Důvody k likvidaci jsou ty, že je tato církev brána jako “příliš katolická” a je v zájmu komunistické strany “přesvědčovat” duchovní i širokou veřejnost k “návratu” k pravoslaví. Pravoslavná církev je totiž považována za loajální ke komunistickému režimu.

Plán na úplnou likvidaci řeckokatolické církve je takový, že budou kněží i věřící včleněni do pravoslavné církve. Kněží, kteří na změnu nepřistoupí, budou uvězněni.

Křištálová kouleVěštecká koule

„Akce P“ bude mít velmi nepříjemné následky. Kněží, kteří se nepodvolí, budou souzeni, uvězňováni, nuceni k přesídlení a také posíláni do práce, kde budou muset vykonávat těžkou manuální práci. Jedním z uvězněných bude také biskup P. Peter Gojdič.

Zdroj: Ekumenickarada.cz, Christnet.cz, Nase-rodina.cz

Témata: církev, komunismus

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 18. 2. 2020, včera měl(a) svátek Miloslava

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt