Oslavíme 23. výročí Února, vítězství pracujícího lidu

Oslavíme 23. výročí Února, vítězství pracujícího lidu zdroj: Unor1948.ic.cz

6. 2. 2012, 7:21 | Adam Z.

stalo se 6. února 1971 70. léta

Praha – Oslava letošního 23. výročí vítězství československého pracujícího lidu v únoru 1948 bude součástí příprav k oslavám 50. jubilea založení Komunistické strany Československa a realizace závěrů prosincového pléna ÚV KSČ.

Řekl to na páteční schůzi koordinační komise při ÚV Národní fronty ČSSR v Praze ve svém výkladu k ideovému zaměření oslav Února ústřední tajemník ÚV NF ČSSR M. Vacík.

V únoru 1948 KSČ pod vedením Klementa Gottwalda mistrně uplatnila marxisticko-leninské poučky na podmínky Československa a splnila tak jeden ze svých základních historických úkolů. Nastolením diktatury proletariátu se otevřela cesta ke konečnému osvobození dělnické třídy a všech pracujících.

Ústřední oslavou 23. výročí Února bude – podle informace M. Vacíka – manifestace na Staroměstském náměstí v Praze ve čtvrtek 25. února v 15 hodin. Manifestaci předchází téhož dne v 10 hodin dopoledne položení věnců stranických a státních představitelů u hrobu Klementa Gottwalda v ústřední síni Národního památníku na Vítkově. Obdobná manifestace bude i v Bratislavě; krajská a okresní města oslaví výročí podle místních podmínek.

Součástí oslav únorového vítězství budou – vedle aktivů a shromáždění, jež chystají jednotlivé organizace Národní fronty – zejména také oslavy 53. výročí vzniku Sovětské armády. Ministerstvo národní obrany ČSSR uspořádá k této příležitosti v pondělí 22. února v pražském Sjezdovém paláci slavnostní shromáždění.

V úterý 23. února, v den Sovětské armády a válečného námořnictva SSSR, budou položeny věnce na Olšanech a budou se konat mítinky ve vojenských útvarech za účasti příslušníků Lidových milicí, sovětských vojáků, členů Svazu protifašistických bojovníků a dalších hostí.

Rudé právo, 6. 2. 1971, str. 1

Zdroj: Rudé právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: komunismus, únor 1948, výročí

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 5. 4. 2020, včera měl(a) svátek Ivana

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt