Péče o zdraví učňů a mladých dělníků

Péče o zdraví učňů a mladých dělníků zdroj: Novahut.cz

29. 3. 2012, 23:14 | Jiřina Nováková

stalo se 29. března 1952 50. léta

V kapitalistické republice se nikdo nestaral o zdraví pracujících. Kapitalisty nikdy nezajímalo, jak žijí dělnické rodiny. Měli jediný zájem – jak dělnika co nejvíce vydřít. Jak ještě více vystupňovat vykořisťování jeho pracovní síly.

Zcela jinak je tomu dnes, kdy vládne v naší zemi lid. Statisíce pracujících odjíždějí na rekreace do přepychových středisek, dalším statisícům se dostává všemožné péče v ozdravovnách.

Od dubna 1948, kdy vstoupil v platnost zákon o národním pojištění, jsou každoročně prováděny zdravotní prohlídky mladistvých ve věku od 15 do 18 let. Tato preventivní zdravotní péče upevnila ohrožené zdraví již mnoha dívek a chlapců.

Letos se vystřídá ve třítýdenních směnách v ozdravovnách pro mladistvé 12 000 učňů a mladých dělníků i dělnic. Pod dohledem lékaře a vyškoleného zdravotníka se jim dostane všestranné péče v krásných ozdravovnách, kde načerpají nových sil do práce a učení.

Takhle se stará náš lidově demokratický stát o zdraví mladých pracujících.

Rudé právo, 29. 1. 1952, str. 1

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: socialismus, zdraví

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 5. 7. 2020, včera měl(a) svátek Prokop

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt