Pionýři si připomínají slavné únorové dny. Plní plán, ke kterému se zavázali

Pionýři si připomínají slavné únorové dny. Plní plán, ke kterému se zavázali zdroj: Amnesia.pavelbers.com

26. 2. 2013, 14:29 | Adam Z.

stalo se 26. února 1950 50. léta

Do redakce nám přišel dopis A. Horníkové, vedoucí skupiny Slávy Horníka:

„Slavné únorové dny v roce 1948 přinesly našim žákům a žákyním tolik krásného. Přinesly jim radostné mládí, krásnou budoucnost, přinesly jim jednotnou školu a s ní rozvoj pionýrského hnutí.

Naši pionýři velmi dobře vědí, co znamená únorové vítězství pracujících. Proto si v plánu práce na únor, kdy dělníci v továrnách a všichni dobří vlastenci pracují údernickým tempem, řekli, že budou pracovat v tomto měsíci lépe než doposud.

Do plánu na měsíc únor si dali, že ani jeden pionýr nebude mít žádnou pětku a čtyřku, nesmí dostat ani jednou kárnou poznámku, sebere 10 kg sběru, odpracuje tři brigádnické hodiny, přečte jednu hodnotnou knihu.

Při každé schůzce třídních úderek i oddílů se plnění plánu kontroluje.

Pionýři mají tento měsíc mnoho práce. Stále cosi kutí. Připravují totiž na 28. února slavnostní shromáždění všech pionýrů naší školy. Je jich celkem 430. Na slavnost k nám přijedou naši přátelé, soudruzi z Poldiny huti z Kladna.

Pionýři jim připravují různá překvapení. Každá úderka vyhlásí splnění plánu, ke kterému se na počest slavného února zavázala.“

Zdroj: Rudé právo – archiv.ucl.cas.cz

Témata: Pionýr, vítězný únor, závazek

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pondělí 30. 3. 2020, včera měl(a) svátek Taťána

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt