Podávejme mladým soudruhům pomocnou ruku

Podávejme mladým soudruhům pomocnou ruku zdroj: Jangaso.sk

21. 3. 2013, 19:56 | Jaroslav Srna

stalo se 21. března 1973 70. léta

Uhlířské Janovice – Mnohé výbory základních organizací strany po výročních členských schůzích znovu omládly.

V řadě závodů a míst byli do nich zvoleni vedle zkušenějších funkcionářů také mladí soudruzi, kteří si takříkajíc ostruhy v politické práci musí zasloužit, neboť jim chybí hlubší zkušenost.

Každý jednou začíná – a jak známo, začátek nebývá vždy lehký. Hodně však záleží na podání pomocné ruky. Na celostatkové konferenci KSČ na Státním statku v Uhlířských Janovicích vyzvedli mladého člena strany, soustružníka ze statkových dílen. Před rokem se ujímal poprvé funkce předsedy, a to ještě v organizaci, která zahrnuje převážně techniky a hospodářské pracovníky z ředitelství statku.

„Utáhl to a mže být dnes hodnocen jako dobrý funkcionář. Zajímal se od začátku o problémy, měl chuť je řešit, zvládl organizační otázky a samozřejmě jsme hleděli mu ve všem vyjít vstříc,“ shodovali se v názoru na dělníka-předsedu soudruzi z celozávodního výboru KSČ.

Obojí je nezbytné: chuť mladého funkcionáře k práci i ochotná pomoc starších. Pak není důvodu, aby – jak se ještě někde stává – dříve narození soudruzi mávali nad těmi mladými rukou: Ještě jim mléko teče po bradě nic neznají.

V uplynulém funkčním období jistě stovky a možná tisíce nových a mladých funkcionářů složilo politickou maturitu ze stranické práce v základních organizacích. Vyrostli i proto, že se neučili jen z praxe ale že praktická řešení problémů spojovali se snahou proniknout do teorie marxismu-leninismu, s rozšiřováním svého politického rozhledu.

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: dělník, KSČ, strana

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt