Poslanci vyzývají Payna k rezignaci, výroky o seznamech spolupracovníků StB považují za skandální

Poslanci vyzývají Payna k rezignaci, výroky o seznamech spolupracovníků StB považují za skandální zdroj: PSP.cz

4. 2. 2013, 7:39 | Jakub Hájek

stalo se 4. února 1994 90. léta

Praha – Předseda zahraničního výboru Jiří Payne (ODS) bude zřejmě muset kvůli výrokům o seznamech spolupracovníků StB zvažovat svou rezignaci. Podle ústavy jsou totiž seznamy Necenzurovaných novin protizákonné.

Poslanci zahraničního výboru včera přijali usnesení, ve kterém Payna vyzývají, aby zvážil své další působení ve funkci.

Usnesení, proti němuž se žádný člen výboru nepostavil, je zřejmou reakcí na vystoupení poslance Payna před krajany v USA, při němž prohlásil, že zveřejnění seznamů spolupracovníků StB v Necenzurovaných novinách provažuje za prospěšné.

Při včerejším hlasování se pro usnesení o rezignaci vyslovilo šest poslanců opozice, čtyři koaliční poslanci se zdrželi hlasování. Předseda ODS Václav Klaus včera řekl v souvislosti s Paynovými výroky, že se jistě jedná o poslancovo osobní stanovisko, které se neshoduje s postojem ODS.

Své postoje by měl Payne vysvětlit zahraničnímu výboru příští týden.

Zdroj: MF Dnes, 4. února 1994, str. 1, 2

Témata: demise, Jiří Payne, ODS, StB

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 3. 4. 2020, včera měl(a) svátek Erika

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt