Poslední předvánoční nákupy

Poslední předvánoční nákupy zdroj: CT24.cz

23. 12. 2012, 15:05 | Adam Z.

stalo se 23. prosince 1958 50. léta

V pondělí byl v Praze v celé určené obchodní síti zahájen prodej předvánočních kaprů. To je už neklamné znamení, že vánoční svátky jsou skutečně přede dveřmi.

Na 320 místech nakupují pražské hospodyňky ryby. Kaprů je dostatek, pro Prahu asi 700 tun. Uvažme, že loňského roku se jich prodalo o sto tun méně. Podobně je tomu i v jiných městech republiky.

Vánoční trh vrcholí. Samozřejmě nejvíce občanů nechalo poslední nákupy na „zlatou neděli“. Jen ve velkých obchodních domech v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě si za tuto neděli nakoupili občané zboží asi za 12 a půl milionu Kčs. V brněnském obchodním domě „Rozkvět“ se dobře osvědčuje volný výběr různého zboží. Kupující si mohou dobře zboží prohlédnout a rozhodnout se pro vhodný dárek. Uvítali tento způsob prodeje i u košil a kravat.

Od rána do večera je ve všech obchodech plno lidí. Odnášejí si mnoho věcí, a ne vždy nejlacinějších. V Ostravě, Brně i na jiných místech se prodává nyní hodně televizorů, praček, žehliček, vařičů, radiopřijímačů, gramofonů a mnoho jiného. Předvánoční nákupy pokračují i v prodejnách potravin a lahůdek. Také tady se tržby v posledních dnech zvýšily.

V obchodním domě „Siréna“ na Kladně si pracující v těchto dnech koupili dvakrát více televizorů než loni. A maminky i tatínkové odnášejí domů mnoho balíků a balíčků s hračkami a sportovními potřebami. Zvýšené nákupy občanů umožní obchodnímu domu „Siréna“ splnit dříve prosincový plán prodeje. Také na Jihlavsku vykázalo Sdružení maloobchodních podniků kraje za sobotu a neděli tržbu asi 10 milionů Kčs. Prodávalo se hlavně více průmyslového zboží než loni.

Obdobný vánoční ruch je i v obchodech Bratislavy. Ve čtyřech velkých prodejnách, které patří obchodnímu domu „Dunaj“, si občané v poslední předvánoční neděli koupili za půldruhého milionu Kčs zboží, což je o pětinu více, než tomu bylo v loňském roce.

Zdroj: Rudé právo – archiv.ucl.cas.cz

Témata: Vánoce

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • Snímek OD Kotva, který

    Shabatnikoff, 25. 12. 2012 9:30

    Reagovat

    Snímek OD Kotva, který doprovází dnešní neaktualitu, je dvojitě neaktuální. Byl totiž otevřen až v roce 1974, takže v roce 1958 neexistoval. — OD Kotva a OD Máj byly oba výsledkem oteplování před rokem 1969… Byly postaveny především švédskými stavebními dodavateli podle českých projektových dokumentací.

Čtvrtek 19. 9. 2019, včera měl(a) svátek Kryštof

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt