Pracující matky dávají miminka do jeslí již před pátou hodinou ranní

Pracující matky dávají miminka do jeslí již před pátou hodinou ranní zdroj: Marie Šechtlová

19. 3. 2013, 16:54 | Jiřina Nováková

stalo se 19. března 1964 60. léta

Praha – V rozpravě návrhu zákona  o prodloužení mateřské dovolené z 18 týdnů na 22 týdnů vystoupila poslankyně V. Šťastná a upozornila na některé závody na Trutnovsku, které nevytváří podmínky pracujícím matkám. Maminky tak musejí dávat svá  miminka do jeslí velmi časně ráno, již před pátou hodinou ranní.

„Je-li pracující žena zároveň matkou, spočívá na ní ještě převážná část péče o dítě a domácnost. Aby se jí usnadnila práce, zákon prodlužuje mateřskou dovolenou  na 22 týdnů.

Po uplynutí tohoto období se však i nadále zaručuje matkám právo na další neplacenou mateřskou dovolenou při zachování pracovního poměru až do doby, kdy od narození dítěte uplyne jeden rok. Pro zdraví dítěte, zejména pro jeho příští duševní a citový vývoj, má až do jednoho roku věku značný význam přímá mateřská péče.

To ovšem neznamená, že nebudeme nadále budovat nové jesle, kterých máme v současné době 1445. Maminky tak mohou pracovat v klidu a s vědomím, že je o jejich děti řádně postaráno.“

Zdroj: Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: děti, jesle, komunismus

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt