Praha v plamenech! Radikální odpůrci globalizace reagují na zasedání MMF

Praha v plamenech! Radikální odpůrci globalizace reagují na zasedání MMF zdroj: Pecoskid.com

26. 9. 2011, 17:03 | Daniel Javorský

stalo se 26. září 2000 90. léta

Praha – Pokud dnes nemusíte vycházet z domu, raději tak nečiňte. Prahou se prohání tajfun nepokojů a bylo by minimálně nemilé, kdyby došlo ke zbytečným nehodám.

V našem hlavním městě dnes odstartovalo výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu a na jeho protest se do pražských ulic sjeli radikální odpůrci globalizace z Německa, Španělska, Itálie a Řecka. Podle posledních zpráv se přes 11 tisíc výtržníků již několikrát střetlo s policií.

Ta již v ulicích několikrát použila vodní děla. Vše připomíná spíše pouliční válku, která nejvíce eskaluje právě poblíž Kongresového centra. Zde výtržníci používají k útokům na policii dlažební kostky z chodníku, který byl v rámci velké rekonstrukce Kongresového centra opraven.

Nicméně KC není jediným epicentrem bojů odpůrců globalizace proti policii. Pod Nuselským mostem před krátkým okamžikem vznikla velká barikáda a kolují zvěsti, že když se těžkooděnci budou přes barikádu chtít dostat k umravnění davu, barikáda vzplane.

I v samotném centru probíhají výtržnosti, přičemž nejvíce škod dělají výtržníci na symbolu globalizace, na společnosti McDonald’s. Právě restaurace této firmy jsou ničeny a zapalovány nejvíce.

V rámci sjezdu MMF a SD přijelo na 182 ministrů a guvernérů a přes 15 000 hostů. Praha se tak stane na krátko centrem diskusí.

Speciálně kvůli tomuto sjezdu proběhla i mohutná rekonstrukce Kongresového centra, kdy se na revitalizaci budovy i okolí vydalo na 3 miliardy korun, přičemž další miliardu bude stát dnes zahájená konference.

Křištálová kouleVěštecká koule

Podle prvotních informací se v Praze sešlo 11 tisíc lidí, policie ale připustí pouze 7 tisíc lidí. Při nepokojích bude zraněno 100 lidí, polovina z nich budou policisté. Celkem se zadrží přes 900 výtržníků, s řadou z nich bude veden soudní proces.

Zdroj: CT24.cz, YouTube.com

Témata: barikáda, demonstrace, MMF, protest

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 2. 12. 2020, včera měl(a) svátek Iva

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt