Praha zakázala prodej cigaret a alkoholu na veřejném prostranství

Praha zakázala prodej cigaret a alkoholu na veřejném prostranství zdroj: Wikipedia.org

1. 7. 2013, 20:31 | Tomáš Starý

stalo se 1. července 1993 90. léta

Praha – Prodej alkoholu a tabákových výrobků na veřejném prostranství bude od 1. srpna z rozhodnutí rady pražského zastupitelstva zakázán na celém území hlavního města.

Porušení této vyhlášky bude stíháno pokutou až 200 000 Kč. Primátor Jan Koukal včera řekl, že rada zastupitelstva se tak snaží zamezit nehygienickému a neestetickému prodeji na tržištích i přímo na ulicích, protože to „neodpovídá tváři města“. Při jednorázových akcích nebo pro trafikantský prodej je možné požádat o výjimku.

Podobný zákaz platí například v historickém jádru Českých Budějovic už od počátku loňského července. Dodržování vyhlášky průběžně kontroluje živnostenský úřad a finanční odbor městského úřadu spolu s městskou policí.

Zdroj: MF Dnes, 1. července 1993

Témata: alkohol, cigarety, zákaz

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt