Pražští svazáci vyjeli na pomoc našim rolníkům

Pražští svazáci vyjeli na pomoc našim rolníkům zdroj: NHZatec.cz

23. 7. 2011, 9:22 | Jakub Hájek

stalo se 23. července 1950 50. léta

Praha – Ani zatažená obloha a blížící se bouřka neodradily v soubotu odpoledne svazáky z pražských závodů od jejich úkolu pomoci venkovu při žních.

„Američané vraždí v Koreji — mládež ČSR zajišťuje včasnou sklizeň.“ To bylo hlavní heslo všech chlapců a děvčat v modrých košilích, kteří svou účastí zároveň dokázali, jak odsuzují americké imperalistické zločiny, páchané na korejském lidu. Přesně v 15.30 hodin odjela mládež za zpěvu z Opletalovy ulice na 20 nákladních autech na venkov.

Hesla, připevněná na autech — „Ruce pryč od Koreje“„Zničíme amerického brouka!“„Ať žije tábor míru!“ — vyjadřovala jejich pevné přesvědčení, jež se dnes projeví vpráci a pomoci zemědělcům.

Rudé Právo, 23. 7. 1950, str. 1

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: komunismus, svazák

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 16. 7. 2020, včera měl(a) svátek Jindřich

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt