Pražští vysokoškoláci na besedě se soudruhem Miroslavem Štěpánem

Pražští vysokoškoláci na besedě se soudruhem Miroslavem Štěpánem zdroj: Youtube.com

17. 11. 2012, 14:26 | Jiřina Nováková

stalo se 17. listopadu 1989 80. léta

Praha – Setkání studentů pražských vysokých škol se soudruhem Miroslavem Štěpánem navazuje na závažnou situaci dnešních dnů, kdy není jednoduché se v současných problémech orientovat. Názory se mohou rozcházet, ale konečný cíl musí být jasný: Co chceme v koncepci upevňování socialismu u nás dosáhnout.

A právě v tom hraje důležitou roli inteligence. V besedě soudruh Štěpán poukázal na odkaz 17. listopadu, který ani dnes neztratil ze své aktuálnosti.

Chlapci a děvčata, kteří dnes zastupovali více než čtyřicet tisíc pražských vysokoškoláků hovořili o problémëch, které je nutné na vysokých školách řešit.

Pod heslem Obrana studentských a akademických práv – naše společná povinnost, začalo týž den v Praze jednání mezinárodního studentského fóra. Pražský sekretariát Mezinárodního svazu studentstva jej svolal při příležitosti 50. výročí uzavření českých vysokých škol nacisty.

Zdroj: Rudé právo 17. listopadu 1989, strana 2

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 2. 7. 2020, včera měl(a) svátek Jaroslava

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt