Předsedou Svobodných se stal ekonom Petr Mach, bývalý Klausův poradce

Předsedou Svobodných se stal ekonom Petr Mach, bývalý Klausův poradce zdroj: Svobodni.cz

14. 2. 2013, 18:06 | Jakub Hájek

stalo se 14. února 2009 21. století

Praha – Pravicovou Stranu svobodných občanů povede její zakladatel Petr Mach. Rozhodla tak podle očekávání drtivá většina účastníků ustavujícího sněmu v Praze.

Mach, který je spolupracovníkem prezidenta Václava Klause a ředitelem Centra pro ekonomiku a politiku, kandidoval na předsedu strany jako jediný.

Místopředsedy strany se stali bývalý poslanec ODS Jiří Payne, filozof Miloslav Bednář, tajemník Nadačního fondu prezidenta Václava Klause Jaroslav Bachora a senátorka Liana Janáčková.

Podle Macha je nyní nejdůležitější vytvořit základy strany a připravit ji na volby do Evropského parlamentu. Za úspěch by považoval 5 % hlasů, díky kterým by Svobodní získali jeden mandát.

Svobodní podle něj chtějí být zejména alternativou pro nespokojené voliče ODS. „Budeme hájit zásadní snížení daní a podstatné snížení vládních regulací,“ dodal.

Ideový projev Petra Macha

Křištálová kouleVěštecká koule

Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2009 získají Svobodní pouhých 1,26 % hlasů a dlouhodobě se budou pohybovat pod pětiprocentní hranicí.

Zdroj: www.novinky.cz, zpravy.idnes.cz

Témata: Petr Mach, předseda, sněm, Svobodní

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt