Premiér Klaus a ministr Dlouhý obdrželi titul Ropák roku

Premiér Klaus a ministr Dlouhý obdrželi titul Ropák roku zdroj: Ropak.detizeme.cz

9. 4. 2013, 19:35 | Tomáš Starý

stalo se 9. dubna 1994 90. léta

Brno – Premiér Václav Klaus a ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý se stali vítězi soutěže Ropák ’93, která zorganizovala ekologická sdružení. Titul Ropák udělují tomu, kdo se podle nich nejvíce podílel na ničení přírody.

Václav Klaus podle ekologů bodoval zejména tím, že prosadil rozhodnutí o dostavbě jaderné elektrárny Temelín, ale i za jeho výtky některým ekologických odborníkům, že málo porozuměli širším souvislostem ochrany přírody.

U Vladimíra Dlouhého komise ocenila rovněž to, že prosazoval dostavbu Temelína, že dopustil likvidaci obce Libkovice a že dovoluje vývoz surovin a elektřiny. Z navržených 14 kandidátů dosáhli na medailové pozice také ředitel akciové společnosti ČEZ Petr Karas a ministr hospodářství Karel Dyba.

Ekologická sdružení připravila jako hlavní cenu po premiéra dort ve tvaru boty, ministru Dlouhému patří dort v podobě libkovického kostela. Ani jeden z vítězů si však pro ceny do Brna nepřijel.

Zdroj: MF Dnes, 9. dubna 1994, str. 3

Témata: ekologie, ocenění, Ropák, Václav Klaus, Vladimír Dlouhý

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 31. 10. 2020, včera měl(a) svátek Tadeáš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt