Premiérové vysílání Novy přilákalo nejvíce diváků

Premiérové vysílání Novy přilákalo nejvíce diváků zdroj: TV Nova, Petr Vrána

7. 2. 2013, 21:59 | Jakub Hájek

stalo se 7. února 1994 90. léta

Praha – Soukromou televizní stanici Nova sledovalo v pondělí večer, kdy oficiálně zahájila vysílání, 1,38x víc diváků než první program České televize.

Vyplývá to průzkumu, v němž marketingová firma Point popsala reakce veřejnosti na vytvoření konkurenčního prostředí v českém televizním vysílání. Výzkum se uskutečnil v 81 městech a obcích a zahrnul reprezentativní vzorek populace nad 15 let.

Z odpovědi 756 dotazovaných vyplývá, že v pátek večer bylo u obrazovek 92,3 % populace, přičemž převažoaly ženy. Nejméně čtvrt hodiny Novu sledovalo 87,7 % obyvatel, ČT 1 63,6 procenta a ČT 2 14,9 %. Premiéru TV 7,3 procenta a jiné stanice 14 procent diváků.

Hlavní zpravodajskou relaci vidělo na Nově 56,2 procenta a ČT 1 37,4 procenta obyvatel. Také ve sledovanosti hlavních večerních programů byla Nova úspěšnější než Česká televize. Obecná škola na Nově přilákala k obrazovkám 72,8 % a ve stejnou dobu nasazený Kmotr na České televizi 25,9 % diváků. Sledovanost Krotitelů duchů na Nově činila 51,1 % a téměř trojnásobně převýšila počet těch, kteří si v přibližně shodném čase na ČT 1 pustili seriál Městečko Twin Peaks (12,2 %) a film Oznamuje se láskám vašim (14,9 %)

Podle Pointu je přirozené, že první večer vysílání nové soukromé televizní stanice je středem zájmu veřejnosti. Z výzkumu nelze zjistit, jaký podíl na sledování Novy měla přirozená zvědavost.

Zahájení TV Nova 4. února

Zdroj: MF Dnes, 7. února 1994, str. 1

Témata: Nova, sledovanost, televize, TV NOVA

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt