Princezna Diana zvažuje žalobu, bulvární list Mirror otiskl její fotky z posilovny

Princezna Diana zvažuje žalobu, bulvární list Mirror otiskl její fotky z posilovny zdroj: Princessdianaremembered.wordpress.com

9. 11. 2012, 9:42 | Jakub Hájek

stalo se 9. listopadu 1993 90. léta

Londýn – Lady Di, jak britské princezně Dianě přezdívají média i veřejnost, vyjádřila „zármutek a hluboký pocit potupy“ nad otištěním svých snímků z posilovny.

Bulvární list Mirror přinesl vedle palcového titulku We Love Di! včera další sérii fotografií, pořízených skrytou kamerou ve stropě, když se princezna potila na posilovacím zařízení v soukromém londýnském klubu.

Diana pověřila své právníky, aby se záležitostí zabývali. Mohla by deník žalovat, ale musela by jít svědčit k soudu. Takové riziko žádný z členů královské rodiny několik desetiletí nepodstoupil.

Kromě pohoršlivých reakcí konkurenčních plátků se k celé věci vyjádřil i britský ministr vnitra Michael Howard. Vláda bude podle něho při projednávání legislativy zakazující pronikání tisku do soukromí zvažovat to, co list Sunday Mirror provedl.

Předseda respektované Komise pro stížnosti na tisk lord McGregor však varoval před zákony, které by omezily svobodu tisku.

Zdroj: MF Dnes, 9. listopadu 1993, str.1

Témata: bulvár, fotografie, posilovna, Princezna Diana, žaloba

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt