Pro nás jaro již skončilo, říká vedoucí podniku Oseva

Pro nás jaro již skončilo, říká vedoucí podniku Oseva zdroj: SXC.hu

28. 2. 2012, 7:49 | Jiřina Nováková

stalo se 28. února 1977 70. léta

Slatiňany – „Vše je hotovo,“ říká vedoucí skladu čistící stanice Osevy ve Slatiňanech, Josef Čmelík: „Pro nás jaro, které podle kalendáře ještě nezačalo, vlastně již skončilo. Co bylo zapotřebí k jarnímu setí, již jsme zemědělcům dodali“.

Bezmála 53 000 tun osiva spotřebují východčeští zemědělci k zajištění příští úrody. Na jaře jim ještě zbývá osít 120 000 hektarů pšenicí, ječmenem a ovsem a 27 000 hektarů cukrovkou.

Choceňský podnik Oseva se již nyní zhostil úkolu pro jarní osev a dodal v kraji již na 25 000 tun kvalitního vyčištěného a mořeného osiva. Dá se říci, že v tomto směru jsou zemědělci na jaro dobře připraveni.

Čistící stanice ve Slatiňanech zásobuje osivem především závody na Chrudimsku a Pardubicku, ale i jiné okresy. I když má podnik plánované dodávky jarní setby splněny, pracuje se v sobotu naplno. Za směnu tu pětičlenný kolektiv vyčistil na 20 tun ovsa, který přivezli družstevníci JZD Ležáky v Miřeticích.

Nezbývá než popřát přízeň počasí a hojnost úrody.

Rudé právo, 28. 2. 1977, str. 2

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt