Prodavačka prý není soudružka, píše nám dotčený zákazník

Prodavačka prý není soudružka, píše nám dotčený zákazník zdroj: Kiss98.cz

28. 7. 2012, 20:27 | Jiřina Nováková

stalo se 28. července 1971 70. léta

Nespokojený zákazník má výhrady vůči arogantnímu chování mladé prodavačky a chce se podělit o názor s ostatními čtenáři.

„Při nákupu v samoobsluze potravin na ulici Československé armády v Praze 6 jsem oslovil děvče u pokladny: Prosím vás, soudružko…

Dostal jsem nepříjemnou odpověď: Já nejsem soudružka! Na můj dotaz, jestli je členkou ROH, odpověděla, že ano, ale na schůze stejně nechodí.

Její způsob jednání se mě velmi dotkl. Čtyřicet sedm roků jsem pracoval v obchodě a mohu proto posoudit, jak je to dnes a jak tomu bylo dříve. Zajímal by mne názor soudruhů z ředitelství Potraviny Praha, jakou pozornost věnují svým mladým zaměstnancům.

Myslím, že by bylo správné vést mladou generaci, aby si vážili a ctili přednosti socialistického obchodu a celé naší společnosti.“

Rudé právo, 28. července 1971,  str. 3

Zdroj: archiv.ucl.cas.cz

Témata: prodavač, socialismus

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Měla ho něčím přetáhnout,

  MoB, 28. 7. 2012 22:39

  Reagovat

  Měla ho něčím přetáhnout, jako v Pelíškách :)

  • Přesně tak, některým lidem

   Stella, 24. 10. 2013 22:13

   Reagovat

   Přesně tak, některým lidem chybí holé základy slušnosti.

Úterý 25. 2. 2020, včera měl(a) svátek Matěj

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt