První máj ukáže naši jednotu a sílu

První máj ukáže naši jednotu a sílu zdroj: Smirice.eu

26. 4. 2012, 12:45 | Jiřina Nováková

stalo se 26. dubna 1957 50. léta

V celé zemi vrcholí v těchto dnech přípravy na oslavy 1. máje. Naši občané chtějí ukázat celému světu, jak jednotně jdeme po vytčené cestě.

K tomu směřuje veškeré pracovní a organisační úsilí našich lidí. Na 1.máje uvítají vyzdobená města a obce mohutné šiky pracujících.

Ten slavný den se rychle blíží. V posledních dnech bude určitě uděláno všechno potřebné, aby z naší země zazněl bojovný hlas prvomájových průvodů. Dosvědčují to zprávy o předmájových akcích a široké iniciativě ve městech i na vesnicích.

Přípravy na 1. máj se staly zájmem širokých mas. A to je záruka, že oslavy budou bojovou manifetací našeho lidu za socialismus a mír.

Města a vesnice chtějí přivítat svátek pracujících vzornou čistotou. Na základě toho vyhlásily Občanské výbory jednotlivých regionů soutěže o nejhežčí a nejčistší obec k oslavám 1. máje a 9. května. Každá obec, každé město bude vypadat v tyto dny čistě a svátečně.

Rudé právo, 26. dubna 1957, str. 1

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: komunismus, oslava, první máj

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 9. 7. 2020, včera měl(a) svátek Nora

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt