Radnice vyvěsily tibetské vlajky, čínští diplomaté protestují

Radnice vyvěsily tibetské vlajky, čínští diplomaté protestují zdroj: Wikipedia.org

11. 3. 2013, 16:51 | Tomáš Starý

stalo se 11. března 1996 90. léta

Hadec Králové – Radnice v Hradci Králové a na Žižkově v Praze 3 včera vyvěsily tibetskou červenomodrobílou vlajku se zlatým sluncem jako připomínku výročí protičínského povstání v tibetském městě Lhasa.

Stejný úmysl oznámily také Horní Planá a Litoměřice a dalších zhruba pět set měst po celé světě. Mezinárodní akci podporující svobodu Tibetu organizuje Transnacionální radikální strana sídlící v Bruselu.

Proti úmyslu hradecké a žižkovské radnice protestovali zástupci čínského velvyslanectví. „Zástupci čínské ambasády nám minulý týden sdělili, že čínská vláda považuje tuto akci za vměšování do vnitřních záležitostí Číny,“ řekla mluvčí radnice v Hradci Králové Jitka Prokšíková.

Ministerstvo zahraničí uvedlo, že do tohoto sporu nehodlá zasahovat. Ředitel tiskového odboru ministerstva Karel Borůvka minulý pátek řekl, že jde o komunální záležitost a diplomacie nebude rozhodování občanů ovlivňovat.

„Česká republika je pro nedělitelnost Číny,“ řekl Borůvka k oficiálnímu stanovisku státu vůči Číně.

Zdroj: MF Dnes, 11. března 1996

Témata: Tibet, vlajka, výročí

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 7. 4. 2020, včera měl(a) svátek Vendula

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt