Recenze: V restauraci v Bílé labuti se najíte, ale na výběr moc nemáte

Recenze: V restauraci v Bílé labuti se najíte, ale na výběr moc nemáte zdroj: Bohuslavbrouk.wordpress.com

28. 1. 2013, 9:17 | Adam Z.

stalo se 28. ledna 1983 80. léta

Praha – Kulaté narozeniny jsou dobrým důvodem k oslavě, a tak jsme v onen význačný den vynechali oběd v závodní jídelně a vypravili se do restaurace obchodního domu Bílá labuť v Praze, která je zařazena do 2. cenové skupiny.

Nebylo ještě půl dvanácté, když jsme zasedli za stůl a začali prohlížet jídelní lístek. Jídla na objednávku se podávají až po šestnácté hodině, stručně oznámil číšník. Na otázku, proč to tedy není na jídelním lístku vyznačené, pokrčil rameny, že prý neví. Naši zvědavost tím neuspokojil, a tak jsme se ptali dál: proč jsou již nyní dvě jídla z těch na objednávku škrtnutá. Odpověď – nevím.

O to důkladněji jsme se zahloubali do jídelníčku, který má nahoře vytištěno velkými písmeny „Co dobrého jsme vám dnes připravili“. Ačkoliv bylo teprve půl dvanácté, ze tří polévek již jedna nebyla, vaječná jídla, ryby a drůbež – vše přeškrtnuto.

V restauraci bylo i s námi asi 20 zákazníků. Co na jídelníčku zbylo? Výběr, který svědčí o nezájmu o zákazníka. Jídla, která se vařila před 50 lety a jistě je budou připravovat i nadále, ale těmi si restaurace 2. cenové skupiny reklamu neudělá a hosty nezíská.

Proč chyběly ryby, drůbež, smažený sýr, i když surovin na jejich přípravu je více než dostatek? Bylo to snad proto, že jejich příprava je náročná? A proč bylo v jídlech na objednávku škrtnuto čevabčiči za 15,60 a srbské vepřové žebírko za 17,70 Kčs?

Vybrali jsme si restauraci v Bílé labuti, ale podobných příkladů bychom patrně našli více. Příkladů, které svědčí o malé nápaditosti, nezájmu o hosty, ale také o nedostatečné úrovni řízení a nekvalitní práci jak přímo v pohostinských zařízeních, tak v jejich nadřízených organizacích.

Zdroj: Rudé právo – archiv.ucl.cas.cz

Témata: Bílá labuť, komunismus, recenze, restaurace, Rudé Právo

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • smažák, hlavně ten smažák

    Mirel, 29. 1. 2013 2:43

    Reagovat

    smažák, hlavně ten smažák mě štve :-(

Sobota 31. 10. 2020, včera měl(a) svátek Tadeáš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt