Sexuální služby už jen od licencované prostitutky, navrhují poslanci

Sexuální služby už jen od licencované prostitutky, navrhují poslanci zdroj: Lawblog.legalmatch.com

11. 5. 2012, 6:59 | Jakub Hájek

stalo se 11. května 1993 90. léta

Brno – Povinnou registraci prostitutek na obecním nebo okresním úřadu navrhuje skupina členů parlamentního výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Uvedla to včera v Brně poslankyně Gerta Mazalová (HSDMS).

Poslanci podle ní budou usilovat o urychlenou regulaci prostituce změnami zákona o české policii, zákona o přestupcích a trestního zákona. Gerta Mazalová uvedla, že speciální zákon o prostituci by mohl být vypracován později.

Podle poslanců by poskytování sexuálních služeb mělo být možné pouze na základě speciální licence. Za její udělení by prostitutky měly zaplatit pět tisíc korun, majitelé veřejných domů až 150 tisíc korun. Sociální a zdravotní pojištění by se mělo pohybovat od 1000–1500 korun.

Gerta Mazalová řekla, že by se poplatky za licence mohly použít k léčbě pohlavních chorob. Léčba jednoho případu syfilidy z veřejného zdravotního pojištění totiž stojí průměrně milion korun, léčba kapavky 16 000 až 30 000 korun a léčba AIDS milion dolarů.

Zdroj: MF Dnes, 11. května 1993, str. 3

Témata: licence, poslanecká sněmovna, prostitutka, regulace, sex

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 29. 10. 2020, včera měl(a) svátek Státní svátek

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt